Kielakowie.pl

podróże naszej rodziny w czasie

 Warszawa, Cmentarz parafii św. Katarzyny (nowy) na Służewie , Warszawa, warszawski, mazowieckie, Polska


Kliknij w łezkę na mapie aby otrzymać dodatkowe informacje o cmentarzu. Aby wyznaczyć trasę dojazdu do cmentarza przejdź do dużej mapy Google klikając w link w baloniku. Tam, wpisz w polu "A" Twoje miejsce zamieszkania i kliknij przycisk "Pokaż trasę".

Szerokość: 52.1724841, Długość: 21.0344839 | Kliknij, aby przejść lokalizacji Warszawa, Cmentarz parafii św. Katarzyny (nowy) na Służewie

Notatki:
Cmentarz przy ul. Wałbrzyskiej, został założony w 1900 (choć prawdopodobnie na tym terenie chowano wcześniej, m.in. poległych w trakcie insurekcji kościuszkowskiej). Leżą tu m.in. żołnierze, którzy zginęli w okolicach Warszawy w roku 1914, a także (w tym samym miejscu) żołnierze polegli w trakcie II wojny światowej. Na terenie włączonym w obręb cmentarza w latach 60., a być może także na terenie przyległego do cmentarza parkingu, w latach 1945-1956 potajemnie chowano bezimienne ofiary terroru komunistycznego.
Informacje administratora

Nie zajmujemy się żadnymi badaniami genealogicznymi na zamówienie.

Kielakowie.pl ©  

Genealogy Web Templates

Strona wykonana przez Janusza Kielaka na bazie programu The Next Generation of Genealogy Sitebuilding v. 13.0, napisanego przez Darrin Lythgoe © 2001-2020.

Treść strony udostępniana jest na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach © Janusz Kielak. | Polityka ochrony danych.