Gruszewski Stanisław - I462: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wiki Kielakowie.pl
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „Category:Osoby <tng i=462>Gruszewski Stanisław</tng> urodził się 2 stycznia 1895 r. w Naczy (dawne woj. nowogródzkie) jako najmłodsze z dziewięciorga dzieci ...”)
 
 
(Nie pokazano 17 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
 
[[Category:Osoby]]
 
[[Category:Osoby]]
<tng i=462>Gruszewski Stanisław</tng> urodził się 2 stycznia 1895 r. w Naczy (dawne woj. nowogródzkie) jako najmłodsze z dziewięciorga dzieci  <tng i=442>Józefa</tng> i <tng i=443>Rozalii z Ussakowskich</tng>. Zmarł 17 marca 1993 r. w Baranowiczach. Współtworzył pracownię instrumentów smyczkowych w Baranowickiej Szkole Muzycznej. Był wykładowcą klasy skrzypiec. Zmarł na sali koncertowej podczas przesłuchania jednego z uczniów. Pochowany obok matki na cmentarzu w Pierechreściu.
+
[[Plik:001Stanislaw_Gruszewski.jpg| 120px| left]][[Plik:004Stanislaw_Gruszewski.jpg| 100px| right]]<tng i=0462>Gruszewski Stanisław</tng> urodził się 26 lipca 1914 r. w [http://www.radzima.org/pl/miejsce/nacz-nacz-bryndzowska.html Naczy] (dawne woj. nowogródzkie) jako najmłodsze z dziewięciorga dzieci  <tng i=442>Józefa</tng> i <tng i=443>Rozalii z Ussakowskich</tng>. Zmarł 17 marca 1993 r. w [[Baranowicze, obwód brzeski, Białoruś|'''Baranowiczach''']]. Już w latach 30. i 40. XX wieku pracował w baranowickiej szkole muzycznej jako pedagog klasy skrzypiec. Był członkiem orkiestry symfonicznej przy Domu Ludowym w Baranowiczach. Z własną 6-osobową kapelą (skrzypce, fortepian, saksofon, klarnet, puzon, flet, bęben) grywał w baranowickiej restauracji. Po wojnie współtworzył pracownię instrumentów smyczkowych w tamtejszej Szkole Muzycznej. Kontynuował pracę pedagogiczną jako wykładowca klasy skrzypiec. Zmarł w wieku 79 lat na sali koncertowej podczas przesłuchania jednego z uczniów. Pochowany obok matki na cmentarzu w Pierechreściu.<br clear="all"/>
 +
----
 +
 
 +
=== Linki ===
 +
 
 +
[http://bgmuz.brest.by/smik.htm Baranowicka szkoła muzyczna]

Aktualna wersja na dzień 10:00, 11 gru 2015

001Stanislaw Gruszewski.jpg
004Stanislaw Gruszewski.jpg

Gruszewski Stanisław urodził się 26 lipca 1914 r. w Naczy (dawne woj. nowogródzkie) jako najmłodsze z dziewięciorga dzieci Józefa i Rozalii z Ussakowskich. Zmarł 17 marca 1993 r. w Baranowiczach. Już w latach 30. i 40. XX wieku pracował w baranowickiej szkole muzycznej jako pedagog klasy skrzypiec. Był członkiem orkiestry symfonicznej przy Domu Ludowym w Baranowiczach. Z własną 6-osobową kapelą (skrzypce, fortepian, saksofon, klarnet, puzon, flet, bęben) grywał w baranowickiej restauracji. Po wojnie współtworzył pracownię instrumentów smyczkowych w tamtejszej Szkole Muzycznej. Kontynuował pracę pedagogiczną jako wykładowca klasy skrzypiec. Zmarł w wieku 79 lat na sali koncertowej podczas przesłuchania jednego z uczniów. Pochowany obok matki na cmentarzu w Pierechreściu.


Linki

Baranowicka szkoła muzyczna