Kielakowie.pl

podróże naszej rodziny w czasie

Marianna Kielak

Marianna Kielak

kobieta 1843 - 1843  (0 lat)

Info o osobie    |    Mapa wydarzeń    |    Wszystko    |    PDF

 • Imię i nazwisko Marianna Kielak 
  Urodzenie 4 gru. 1843  Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  Chrzest 4 gru. 1843  Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  • (Tekst oryginalny)
   Działo się to w mieście Jadowie dnia czwartego Grudnia Tysiąc ośmset czterdziestego trzeciego roku o godzinie szóstej po południu. Stawił się Jan Kielak Wyrobnik w Jadowie zamieszkały, lat czterdzieści trzy maiący; w obecności Antoniego Skowrońskiego, lat siedmdziesiąt i Pawła Brodowicza, lat sześćdziesiąt maiących, obudwu sług Kościelnych z Jadowa i okazał nam dziecię płci żenskiej urodzone tu w Jadowie dnia dzisiejszego o godzinie piątej po południu z iego Małżonki Katarzyny z Siwińskich, dwadzieścia pięć lat maiącej. Dziecięciu temu na Chrzcie świętym odbytym w dniu dzisiejszym przez niżej podpisanego nadane zostało imię Maryanna a Rodzicami iego chrzestnemi byli Andrzej Kalinowski furman i Maryanna Brodowiczowa. Akt ten stawaiącym i świadkom przeczytany, a gdy Ci pisać nie umieją, przez nas podpisany został.
   Xiądz Antoni Czerwiński Wikaryusz Parafii Jadowskiej
  Kielak Marianna
  Kielak Marianna
  Akt chrztu
  Zgon 18 gru. 1843  Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  wiek 0 lat 
  Pogrzeb 19 gru. 1843  Jadów - cmentarz parafialny, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  Nagrobki Prześlij zdjęcia nagrobka Prześlij zdjęcia nagrobka 
  po mieczu
  po kądzieli
  Józef Kielak,   ur. data nieznana,   zm. przed 1825, Kąty Sulejowskie, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.  (dziadek) 
  Brygida Siwińska (z domu NN),   ur. data nieznana,   zm. przed 1841  (babka) 
  ID osoby I8362  Drzewo Rodziny Kielaków
  Ostatnia modyfikacja 6 gru. 2010 

  ojciec Przodkowie Jan Kielak Ślub: 2x2x  ,   ur. 1800, Wólka Sulejowska, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.,   zm. 2 list. 1851, Borzymy, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.  (wiek 51 lat)
  inni partnerzy Józefa Kielak (z domu Mikulska)  ślub 05 luty 1825  
  matka Przodkowie Katarzyna Brogowska (z domu Siwińska) Ślub: 2x2x  ,   ur. 1815, Borki, Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.,   zm. data nieznana
  inni partnerzy Ignacy Brogowski  ślub 27 maj 1858  
  Ślub 21 list. 1841  Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  • (Pisownia oryginalna)
   Działo się w mieście Jadowie dnia dwudziestego pierwszego Listopada tysiąc ośmset czterdziestego pierwszego roku o godzinie czwartej po południu. Wiadomo czynimy, że w obecności Stanisława Gierdak Gospodarza lat pięćdziesiąt pięć maiącego w Woytach zamieszkałego i Pawła Brodowicza lat sześćdziesiąt ośm maiącego sługi kościelnego w Jadowie zamieszkałego na dniu dzisiejszym zawarte zostało religijne małżeństwo między Janem Kielak wdowcem lat maiącym trzydzieści dwa, po zmarłej żonie Józefy z Mikulskich urodzonym w Wólce z Józefa i Apolonii ? z Krysików małżonków w Jadowie z wyrobku się utrzymującym, a Katarzyną Siwińską Panną maiącą lat dwadzieścia pięć urodzoną w Borkach z Ignacego i Brygidy małżonków Siwińskich w Jadowie na służbie zostającą – obudwóch rodzice iuż są zmarli. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi w dniach siódmym, czternastym i dwudziestym pierwszym Listopada roku bieżącego w Kościele parafialnym Jadowskim. Tamowanie małżeństwa nie zaszło. Nowi małżonkowie oświadczają iże umowy przedślubnej nie zawarli. Akt ten stawaiącym i świadkom pisać nie umiejącym przeczytany przez nas tylko podpisany został.
   X. Fr. Sławianowski Wikary Jadowski
  Kielakowie Katarzyna i Jan
  Kielakowie Katarzyna i Jan
  Akt małżeństwa
  Zapowiedzi 7, 14 i 21 list. 1841  Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  ID rodziny F2645  Arkusz rodzinny  |  Wykres rodzinny

 • Mapa wydarzeń Pokaż mapę wydarzeń
  Łącze do Google MapsUrodzenie - 4 gru. 1843 - Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsChrzest - 4 gru. 1843 - Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsZgon - 18 gru. 1843 - Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsPogrzeb - 19 gru. 1843 - Jadów - cmentarz parafialny, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
   = Łącze do Google Earth 
  Legenda szpilek adres cmentarz miejscowość szpital kościół szkoła miejsce zamieszkania USC powiat województwo obóz konc. region obszar państwo kontynent Nie ustawione
Informacje administratora

Nie zajmujemy się żadnymi badaniami genealogicznymi na zamówienie.

Kielakowie.pl ©  

Genealogy Web Templates

Strona wykonana przez Janusza Kielaka na bazie programu The Next Generation of Genealogy Sitebuilding v. 12.3, napisanego przez Darrin Lythgoe © 2001-2020.

Treść strony udostępniana jest na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach © Janusz Kielak. | Polityka ochrony danych.