Kielakowie.pl

podróże naszej rodziny w czasie

Franciszek Kielak

Franciszek Kielak

mężczyzna 1825 - 1829  (3 lat)

Info o osobie    |    Mapa wydarzeń    |    Wszystko    |    PDF

 • Imię i nazwisko Franciszek Kielak 
  Urodzenie 2 gru. 1825  Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  Chrzest 2 gru. 1825  Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  • (Tekst oryginalny)
   Roku tysiąc ośmset dwudziestego piątego, dnia drugiego miesiąca grudnia o godzinie trzeciej po południu. Przed nami Proboszczem i Urzędnikiem Stanu Cywilnego Gminy Jadowskiej Powiatu Stanisławowskiego w Województwie Warszawskim stawił się Jan Kielak, Oyciec lat liczący dwadzieścia cztery Wyrobnik w Jadowie osiadły i okazał nam dziecię płci Męskiej które urodziło się w domu jego pod numerem czterdziestym ósmym w dniu dzisiejszym o godzinie trzeciej rano z jego miesiąca i roku bieżącego oświadczając iż iest spłodzone z Niego i Józefy z Mikulskich dwadzieścia sześć lat maiącej jego Małżonki i życzeniem jego nadać mu imię Franciszek. Po uczynieniu … oświadczenia i okazania Dziecięcia które nastąpiło w przytomności Macieja Traczyka lat liczącego trzydzieści tudzież Ignacego Kruka lat liczącego czterdzieści gospodarzy w Jadowie osiadłych Sąsiadów. Akt ten niniejszy Stawającym przeczytany i przez nas podpisany został iako że osoby w Akcie wyrażone pisać nie umieją.
   Xiądz Adam Dobrowolski Proboszcz i Urzędnik Stanu Cywilnego
  Kielak Franciszek
  Kielak Franciszek
  Akt chrztu
  Zgon 5 mar. 1829  Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  • (Tekst oryginalny)
   Działo się to w Mieście Jadowie dnia szóstego Maia Tysiąc ośmset dwudziestego dziewiątego roku o godzinie ósmej przed południem. Stawili się Jan Kielak Oyciec zmarłego Wyrobnik lat trzydzieści i Maciej Traczyk lat trzydzieści cztery liczący Gospodarz obydway tu w Jadowie zamieszkali i oświadczyli, że w dniu wczorajszym o godzinie czwartej rano tu w Jadowie umarł Franciszek lat trzy maiący syn oświadczającego Jana i Józefy z Mikulskich Małżonków Kielaków z Jadowa. Po przekonaniu się naocznie o zejściu Franciszka, akt ten Stawającym przeczytany a gdy ci pisać nie umieją przez nas podpisany został.
   Xsiądz Jan Panufnik Wikary Delegowany w zastępstwie Proboszcza
  Kielak Franciszek
  Kielak Franciszek
  Akt zgonu
  wiek 3 lat 
  Pogrzeb 6 mar. 1829  Jadów - cmentarz parafialny, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  Nagrobki Prześlij zdjęcia nagrobka Prześlij zdjęcia nagrobka 
  po mieczu
  po kądzieli
  Józef Kielak,   ur. data nieznana,   zm. przed 1825, Kąty Sulejowskie, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.  (dziadek) 
  Konstancja Mikulska (z domu Łuniewska),   ur. (wylicz.) 1757,   zm. 1837  (wiek ~ 80 lat)  (babka) 
  ID osoby I8358  Drzewo Rodziny Kielaków
  Ostatnia modyfikacja 29 list. 2010 

  ojciec Przodkowie Jan Kielak Ślub: 2x2x  ,   ur. 1800, Wólka Sulejowska, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.,   zm. 2 list. 1851, Borzymy, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.  (wiek 51 lat)
  inni partnerzy Katarzyna Brogowska (z domu Siwińska)  ślub 21 list. 1841  
  matka Przodkowie Józefa Kielak (z domu Mikulska) ,   ur. 20 mar. 1798,   zm. 27 wrz. 1841, Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.  (wiek 43 lat) 
  Zapowiedzi 16 i 23 sty. 1825  Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  Ślub 05 luty 1825  Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  • (Pisownia oryginalna)
   Roku tysiąc ośmset dwudziestego piątego, dnia piątego miesiąca Lutego. Przed nami Proboszczem Urzędnikiem Stanu Cywilnego Gminy Jadowskiej, Powiatu Stanisławowskiego w Województwie Warszawskim stawił się Jan Kielak, młodzian liczący według złożonej przed nami metryki wyjętej z Xiąg Kościoła Sulejowskiego lat dwadzieścia cztery, w służbie w Jadowie zostający, w asystencji swej matki, Urszuli Kielakowej, wyrobnicy na Kątach Sulejowskich osiadłej, Oyciec zaś jego Józef Kielak już nie żyje, jak świadczy Sygnatura wyjęta z Kościoła Sulejowskiego, tudzież Panna Józefa Mikulska, mająca według złożonej przed nami metryki wyjętej z Xiąg Kościoła Jadowskiego lat dwadzieścia siedm, przy rodzicach swych, Ignacym i Maryannie Mikulskich Gospodarzy w Jadowie zamieszkałych zostająca, w przytomności tychże. Strony stawające żądają, ażebyśmy do ułożonego między niemi obchodu małżeństwa przystąpili, którego zapowiedzi uczynione były przede drzwiami naszego Domu Gminnego, to jest pierwsza dnia szesnastego a druga dwudziestego trzeciego miesiąca Stycznia bieżącego Roku o godzinie jedynastej przed południem w Niedzielę. Gdy o żadnym tamowaniu małżeństwa uwiadomieni nie zostaliśmy, a rodzice niniejszym na obchód małżeństwa zezwalają; przychylając się zatem do żądania stron po przeczytaniu wyżej wymienionych papierów i działu 6 Kodexu Cywilnego o małżeństwie, zapytaliśmy się przyszłego małżonka i przyszłej małżonki, czy chcą pobrać się ze sobą? Na co gdy każde z nich oddzielnie odpowiedziało, iż taka ich jest wola; ogłaszamy w imieniu prawa, iż Jan Kielak Młodzian z Panną Józefą Mikulską są połączeni z sobą węzłem małżeństwa. Czego spisaliśmy akt w przytomności Tadeusza Dzięcioła liczącego lat pięćdziesiąt służącego, Franciszka Sabali liczącego lat dwadzieścia służącego, Macieja Traczyka liczącego lat trzydzieści cztery, Szczepana Krola liczącego lat trzydzieści cztery, gospodarzy w mieście Jadowie zamieszkałych. Akt niniejszy stawającym przeczytany i przez nas podpisany został, jako że osoby w akcie wyrażone pisać nie umieją.
   Xiądz Adam Dobrowolski Proboszcz i Urzędnik Stanu Cywilnego
  Kielakowie Józefa i Jan
  Kielakowie Józefa i Jan
  Akt małżeństwa
  ID rodziny F1890  Arkusz rodzinny  |  Wykres rodzinny

 • Mapa wydarzeń Pokaż mapę wydarzeń
  Łącze do Google MapsUrodzenie - 2 gru. 1825 - Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsChrzest - 2 gru. 1825 - Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsZgon - 5 mar. 1829 - Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsPogrzeb - 6 mar. 1829 - Jadów - cmentarz parafialny, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
   = Łącze do Google Earth 
  Legenda szpilek adres cmentarz miejscowość szpital kościół szkoła miejsce zamieszkania USC powiat województwo obóz konc. region obszar państwo kontynent Nie ustawione
Informacje administratora

Nie zajmujemy się żadnymi badaniami genealogicznymi na zamówienie.

Kielakowie.pl ©  

Genealogy Web Templates

Strona wykonana przez Janusza Kielaka na bazie programu The Next Generation of Genealogy Sitebuilding v. 12.3, napisanego przez Darrin Lythgoe © 2001-2020.

Treść strony udostępniana jest na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach © Janusz Kielak. | Polityka ochrony danych.