Kielakowie.pl

podróże naszej rodziny w czasie

Marianna Kielak

Marianna Kielak

kobieta 1833 - 1833  (0 lat)

Info o osobie    |    Mapa wydarzeń    |    Wszystko    |    PDF

 • Imię i nazwisko Marianna Kielak 
  Urodzenie 16 maj 1833  Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  Chrzest 17 maj 1833  Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  • (pisownia oryginalna)
   Działo się w Mieście Jadowie dnia siedemnastego Maja Tysiąc Ośmset Trzydziestego Trzeciego Roku o godzinie szóstej po południu. Stawił się Jan Kielak, Oyciec, ze służby utrzymujący się, lat trzydzieści pięć liczący tu w Jadowie zamieszkały w obecności Józefa Wierzbickiego lat trzydzieści dziewięć i Michała Dul lat czterdzieści trzy liczących, z wyrobku utrzymujących się obydwóch tu w Jadowie zamieszkałych i okazał nam dziecię płci żeńskiej urodzone w Jadowie na dniu wczorajszym o godzinie ósmej rano z jego Małżonki Józefy z Mikulskich lat trzydzieści ośm liczącej. Dziecięciu temu na Chrzcie Świętym odbytym w dniu dzisiejszym nadane zostało imię Maryanna a rodzicami jego chrzestnymi byli wspomniany Józef Wierzbicki i Teresa Pękalina.
   Akt ten Stawającym przeczytany, a gdy ci pisać nie umieją, przez nas podpisany został

   Xiądz Adam Dobrowolski Proboszcz Jadowski
  Kielak Marianna
  Kielak Marianna
  Akt chrztu
  Zgon 2 czer. 1833  Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  • (Tekst oryginalny)
   Działo się to w Mieście Jadowie dnia drugiego Czerwca Tysiąc ośmset trzydziestego trzeciego roku o godzinie czwartej po południu. Stawili się Jan Kielak Oyciec zmarłey lat trzydzieści trzy ze służby utrzymujący się i Michał Dul wyrobnik lat czterdzieści trzy obydway tu w Jadowie zamieszkali i oświadczyli, że dnia dzisiejszego o godzinie czwartej po południu umarła w Jadowie Maryanna córka oświadczaiącego Jana i Józefy z Mikułów małżonków lat trzydzieści ośm maiącej. Po przekonaniu się naocznie o zejściu Maryanny, akt ten Stawającym przeczytany a gdy ci pisać nie umieją przez nas podpisany został.
   Xsiądz Adam Dobrowolski Proboszcz Jadowski
  Kielak Marianna
  Kielak Marianna
  Akt zgonu
  wiek 0 lat 
  Pogrzeb 2 czer. 1833  Jadów - cmentarz parafialny, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  po mieczu
  po kądzieli
  Józef Kielak,   ur. data nieznana,   zm. przed 1825, Kąty Sulejowskie, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.  (dziadek)
  Konstancja Mikulska (z domu Łuniewska),   ur. (wylicz.) 1757,   zm. 1837  (wiek ~ 80 lat)  (babka)
  Nagrobki Prześlij zdjęcia nagrobka Prześlij zdjęcia nagrobka 
  ID osoby I6405  Drzewo Rodziny Kielaków | Potomkowie Józefa Kielaka
  Ostatnia modyfikacja 30 list. 2010 

  ojciec Przodkowie Jan Kielak Ślub: 2x2x  ,   ur. 1800, Wólka Sulejowska, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.,   zm. 2 list. 1851, Borzymy, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.  (wiek 51 lat)
  inni partnerzy Katarzyna Brogowska (z domu Siwińska)  ślub 21 list. 1841  
  matka Przodkowie Józefa Kielak (z domu Mikulska) ,   ur. 20 mar. 1798,   zm. 27 wrz. 1841, Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.  (wiek 43 lat) 
  Zapowiedzi 16 i 23 sty. 1825  Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  Ślub 05 luty 1825  Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  • (Pisownia oryginalna)
   Roku tysiąc ośmset dwudziestego piątego, dnia piątego miesiąca Lutego. Przed nami Proboszczem Urzędnikiem Stanu Cywilnego Gminy Jadowskiej, Powiatu Stanisławowskiego w Województwie Warszawskim stawił się Jan Kielak, młodzian liczący według złożonej przed nami metryki wyjętej z Xiąg Kościoła Sulejowskiego lat dwadzieścia cztery, w służbie w Jadowie zostający, w asystencji swej matki, Urszuli Kielakowej, wyrobnicy na Kątach Sulejowskich osiadłej, Oyciec zaś jego Józef Kielak już nie żyje, jak świadczy Sygnatura wyjęta z Kościoła Sulejowskiego, tudzież Panna Józefa Mikulska, mająca według złożonej przed nami metryki wyjętej z Xiąg Kościoła Jadowskiego lat dwadzieścia siedm, przy rodzicach swych, Ignacym i Maryannie Mikulskich Gospodarzy w Jadowie zamieszkałych zostająca, w przytomności tychże. Strony stawające żądają, ażebyśmy do ułożonego między niemi obchodu małżeństwa przystąpili, którego zapowiedzi uczynione były przede drzwiami naszego Domu Gminnego, to jest pierwsza dnia szesnastego a druga dwudziestego trzeciego miesiąca Stycznia bieżącego Roku o godzinie jedynastej przed południem w Niedzielę. Gdy o żadnym tamowaniu małżeństwa uwiadomieni nie zostaliśmy, a rodzice niniejszym na obchód małżeństwa zezwalają; przychylając się zatem do żądania stron po przeczytaniu wyżej wymienionych papierów i działu 6 Kodexu Cywilnego o małżeństwie, zapytaliśmy się przyszłego małżonka i przyszłej małżonki, czy chcą pobrać się ze sobą? Na co gdy każde z nich oddzielnie odpowiedziało, iż taka ich jest wola; ogłaszamy w imieniu prawa, iż Jan Kielak Młodzian z Panną Józefą Mikulską są połączeni z sobą węzłem małżeństwa. Czego spisaliśmy akt w przytomności Tadeusza Dzięcioła liczącego lat pięćdziesiąt służącego, Franciszka Sabali liczącego lat dwadzieścia służącego, Macieja Traczyka liczącego lat trzydzieści cztery, Szczepana Krola liczącego lat trzydzieści cztery, gospodarzy w mieście Jadowie zamieszkałych. Akt niniejszy stawającym przeczytany i przez nas podpisany został, jako że osoby w akcie wyrażone pisać nie umieją.
   Xiądz Adam Dobrowolski Proboszcz i Urzędnik Stanu Cywilnego
  Kielakowie Józefa i Jan
  Kielakowie Józefa i Jan
  Akt małżeństwa
  ID rodziny F1890  Arkusz rodzinny  |  Wykres rodzinny

 • Mapa wydarzeń Pokaż mapę wydarzeń
  Łącze do Google MapsUrodzenie - 16 maj 1833 - Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsChrzest - 17 maj 1833 - Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsZgon - 2 czer. 1833 - Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsPogrzeb - 2 czer. 1833 - Jadów - cmentarz parafialny, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
   = Łącze do Google Earth 
  Legenda szpilek adres cmentarz miejscowość szpital kościół szkoła miejsce zamieszkania USC powiat województwo obóz konc. region obszar państwo kontynent Nie ustawione
Informacje administratora

Nie zajmujemy się żadnymi badaniami genealogicznymi na zamówienie.

Kielakowie.pl ©  

Genealogy Web Templates

Strona wykonana przez Janusza Kielaka na bazie programu The Next Generation of Genealogy Sitebuilding v. 12.3, napisanego przez Darrin Lythgoe © 2001-2020.

Treść strony udostępniana jest na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach © Janusz Kielak. | Polityka ochrony danych.