Kielakowie.pl

podróże naszej rodziny w czasie

Paweł Kielak

Paweł Kielak

mężczyzna 1831 - 1831  (0 lat)

Info o osobie    |    Mapa wydarzeń    |    Wszystko    |    PDF

 • Imię i nazwisko Paweł Kielak 
  Urodzenie 13 sty. 1831  Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  Chrzest 13 sty. 1831  Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  • (Tekst oryginalny)
   Działo się w Mieście Jadowie dnia trzynastego Stycznia Tysiąc ośmset trzydziestego pierwszego Roku o godzinie trzeciej po południu. Stawił się Jan Kielak służący w Jadowie maiący lat trzydzieści w obecności Józefa Tryfona lat trzydzieści sześć gospodarza i Michała Dula lat pięćdziesiąt komornka obadway zamieszkali w Jadowie i okazał nam dwoje bliźniąt iedno płci męzkiej drugie płci żeńskiej urodzone w Jadowie na dniu dzisiejszym o godzinie pierwszej po południu z iego Małżonki Józefy z Mikułów lat trzydzieści maiącej. Bliźniętom tym na Chrzcie Świętym odbytym w dniu dzisiejszym przez Xsiędza Antoniego Zembrzuskiego Wikaryusza Jadowskiego nadane zostały imiona pierwszemu Paweł a drugiemu Maryanna a rodzicami zaś chrzestnemi byli wyżej wspomniany Józef Tryfon i Katarzyna Gierakowa a Maryanny Szymon Pękala gospodarz z Borzyn lat czterydzieści maiący i Ludwika Łoniewska.
   Akt ten stawającemu i świadkom przeczytany, a gdy ci pisać nie umieją, przez nas podpisany został
   Xiądz Adam Dobrowolski Proboszcz Jadowski
  Kielak Paweł
  Kielak Paweł
  Akt chrztu
  Zgon 18 sty. 1831  Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  • (Tekst oryginalny)
   Działo się to w Mieście Jadowie dnia ośmnastego Stycznia Tysiąc ośmset trzydziestego pierwszego roku o godzinie pierwszej po południu. Stawili się Jan Kielak oyciec zmarłego służący lat trzydzieści i Michał Dul wyrobnik lat pięćdziesiąt obydwa zamieszkali w Jadowie i oświadczyli, że dnia dzisiejszego bieżącego miesiąca i roku o godzinie drugiej po południu umarł w Jadowie Paweł dni sześć maiący syn oświadczającego Jana i Józefy z MikułówMikułów małżonków. Po przekonaniu się naocznie o zejściu Pawła, akt ten Stawającym przeczytany a gdy ci pisać nie umieją przez nas podpisany został.
   Xsiądz Adam Dobrowolski Proboszcz Jadowski
  Kielak Paweł
  Kielak Paweł
  wiek 0 lat 
  Pogrzeb 18 sty. 1831  Jadów - cmentarz parafialny, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  po mieczu
  po kądzieli
  Józef Kielak,   ur. data nieznana,   zm. przed 1825, Kąty Sulejowskie, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.  (dziadek)
  Konstancja Mikulska (z domu Łuniewska),   ur. (wylicz.) 1757,   zm. 1837  (wiek ~ 80 lat)  (babka)
  Nagrobki Prześlij zdjęcia nagrobka Prześlij zdjęcia nagrobka 
  ID osoby I6403  Drzewo Rodziny Kielaków | Potomkowie Józefa Kielaka
  Ostatnia modyfikacja 30 list. 2010 

  ojciec Przodkowie Jan Kielak Ślub: 2x2x  ,   ur. 1800, Wólka Sulejowska, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.,   zm. 2 list. 1851, Borzymy, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.  (wiek 51 lat)
  inni partnerzy Katarzyna Brogowska (z domu Siwińska)  ślub 21 list. 1841  
  matka Przodkowie Józefa Kielak (z domu Mikulska) ,   ur. 20 mar. 1798,   zm. 27 wrz. 1841, Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.  (wiek 43 lat) 
  Zapowiedzi 16 i 23 sty. 1825  Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  Ślub 05 luty 1825  Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  • (Pisownia oryginalna)
   Roku tysiąc ośmset dwudziestego piątego, dnia piątego miesiąca Lutego. Przed nami Proboszczem Urzędnikiem Stanu Cywilnego Gminy Jadowskiej, Powiatu Stanisławowskiego w Województwie Warszawskim stawił się Jan Kielak, młodzian liczący według złożonej przed nami metryki wyjętej z Xiąg Kościoła Sulejowskiego lat dwadzieścia cztery, w służbie w Jadowie zostający, w asystencji swej matki, Urszuli Kielakowej, wyrobnicy na Kątach Sulejowskich osiadłej, Oyciec zaś jego Józef Kielak już nie żyje, jak świadczy Sygnatura wyjęta z Kościoła Sulejowskiego, tudzież Panna Józefa Mikulska, mająca według złożonej przed nami metryki wyjętej z Xiąg Kościoła Jadowskiego lat dwadzieścia siedm, przy rodzicach swych, Ignacym i Maryannie Mikulskich Gospodarzy w Jadowie zamieszkałych zostająca, w przytomności tychże. Strony stawające żądają, ażebyśmy do ułożonego między niemi obchodu małżeństwa przystąpili, którego zapowiedzi uczynione były przede drzwiami naszego Domu Gminnego, to jest pierwsza dnia szesnastego a druga dwudziestego trzeciego miesiąca Stycznia bieżącego Roku o godzinie jedynastej przed południem w Niedzielę. Gdy o żadnym tamowaniu małżeństwa uwiadomieni nie zostaliśmy, a rodzice niniejszym na obchód małżeństwa zezwalają; przychylając się zatem do żądania stron po przeczytaniu wyżej wymienionych papierów i działu 6 Kodexu Cywilnego o małżeństwie, zapytaliśmy się przyszłego małżonka i przyszłej małżonki, czy chcą pobrać się ze sobą? Na co gdy każde z nich oddzielnie odpowiedziało, iż taka ich jest wola; ogłaszamy w imieniu prawa, iż Jan Kielak Młodzian z Panną Józefą Mikulską są połączeni z sobą węzłem małżeństwa. Czego spisaliśmy akt w przytomności Tadeusza Dzięcioła liczącego lat pięćdziesiąt służącego, Franciszka Sabali liczącego lat dwadzieścia służącego, Macieja Traczyka liczącego lat trzydzieści cztery, Szczepana Krola liczącego lat trzydzieści cztery, gospodarzy w mieście Jadowie zamieszkałych. Akt niniejszy stawającym przeczytany i przez nas podpisany został, jako że osoby w akcie wyrażone pisać nie umieją.
   Xiądz Adam Dobrowolski Proboszcz i Urzędnik Stanu Cywilnego
  Kielakowie Józefa i Jan
  Kielakowie Józefa i Jan
  Akt małżeństwa
  ID rodziny F1890  Arkusz rodzinny  |  Wykres rodzinny

 • Mapa wydarzeń Pokaż mapę wydarzeń
  Łącze do Google MapsUrodzenie - 13 sty. 1831 - Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsChrzest - 13 sty. 1831 - Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsZgon - 18 sty. 1831 - Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsPogrzeb - 18 sty. 1831 - Jadów - cmentarz parafialny, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
   = Łącze do Google Earth 
  Legenda szpilek adres cmentarz miejscowość szpital kościół szkoła miejsce zamieszkania USC powiat województwo obóz konc. region obszar państwo kontynent Nie ustawione
Informacje administratora

Nie zajmujemy się żadnymi badaniami genealogicznymi na zamówienie.

Kielakowie.pl ©  

Genealogy Web Templates

Strona wykonana przez Janusza Kielaka na bazie programu The Next Generation of Genealogy Sitebuilding v. 12.3, napisanego przez Darrin Lythgoe © 2001-2020.

Treść strony udostępniana jest na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach © Janusz Kielak. | Polityka ochrony danych.