Kielakowie.pl

podróże naszej rodziny w czasie

Alfred Janusz Kielak

Alfred Janusz Kielak

mężczyzna 1930 - 2009  (78 lat)

Info o osobie    |    Mapa wydarzeń    |    Wszystko    |    PDF

 • Imię i nazwisko Alfred Janusz Kielak 
  Pińsk
  Pińsk
  Historyczne i architektoniczne osobliwości Pińska
  Urodzenie 6 paź. 1930  Pińsk, poleskie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  Chrzest
  • Matka chrzestna: Maria Nikulina
   Ojciec chrzestny: Józef Żurawski (rzeźnik z Pińska)
  Pińsk kościół pofranciszkański w 2001r
  Pińsk kościół pofranciszkański w 2001r
  miejsce chrztu
  I Komunia Św. 20 czer. 1940  Postoliska - kościół p.w. Św. Stanisława Biskupa, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  Pamiątka I Komunii św.
  Pamiątka I Komunii św.
  Służba wojskowa 14 list. 1950  Modlin, nowodworski, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  Służba trwała 25 miesięcy
  ..."Jako „niepoprawny politycznie” służbę wojskową odbywał w formacji bez karabinu, wykonując najcięższe prace w Batalionie Budowlanym na drugim krańcu Polski. W domu czekała młoda, świeżo poślubiona żona..."
  Jest to fragment "Wspomnienia" (patrz Historie) 
  Kielak Alfred
  Kielak Alfred
  Emerytura 1996 
  Pożegnanie odchodzącego na emeryturę Alfreda Kielaka
  Pożegnanie odchodzącego na emeryturę Alfreda Kielaka
  Zgon 5 wrz. 2009  Towarowa, Gorzów Wielkopolski, lubuskie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  • Cytat z Gazety Lubuskiej z 08.09.2009

   "Odszedł Alfred Kielak
   5 września 2009 roku zmarł Alfred Kielak - znany gorzowski podróżnik i organizator wypraw turystycznych. Urodzony w Pińsku na Polesiu przybył do Gorzowa tuż po wojnie. Pionier naszego miasta. Całe swoje długie zawodowe życie związał z miejscowym Zakładem Energetycznym. Pasją Jego było zwiedzanie świata. Poznał dokładnie ojczysty kraj, całą Europę, część Azji i Afryki. Nigdy nie podróżował sam. Jako znakomity organizator i społecznik urządzał wyprawy turystyczne dla chętnych dzielenia z Nim radości poznawania świata. Uczestnicy Jego wypraw poznawali kulturę, zwyczaje i codzienne życie mieszkańców różnych państw i kontynentów. Dzięki Niemu wielu ludzi zobaczyło najpiękniejsze zabytki architektury i sztuki, poznało niepowtarzalność przyrody różnych zakątków świata.
   Przez 17 lat tworzył wartościowy dorobek Gorzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Współorganizował tę instytucję.Należał do jej liderów i znakomitych wykładowców.
   Jedynym Jego wynagrodzeniem za wszystkie trudy była radość dzielenia się z innymi swoją pasją, popartą ogromnym, profesjonalnym przygotowaniem i satysfakcja z zadowolenia ludzi , dla których pracował.
   Pożegnanie wspaniałego gorzowianina odbędzie się 12 września (sobota) o 11.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej."


   Uniwersytet Trzeciego Wieku
  Pogrzeb 12 wrz. 2009  Gorzów Wielkopolski - cmentarz komunalny, lubuskie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  • Pożegnanie
   Szanowni zebrani, stoimy nad grobem wielkiego człowieka, Alfreda Kielaka. Był on przykładem dla wielu z nas, jak należy żyć.
   Urodził się w 1930 roku na Ziemi Poleskiej. Był Poleszukiem i wielkim Polakiem, a w sercu jego było specjalne miejsce dla dwóch małych Ojczyzn – Ziemi Poleskiej i pięknego Gorzowa. Nikt nie potrafił równie pięknie jak Alfred mówić o urodzie tych dwóch krain - z największym zachwytem, a równocześnie z szacunkiem. Dlatego chylą się nad jego mogiłą sztandary. Wśród nich jest także sztandar Towarzystwa, które współzakładał – Towarzystwa Miłośników Polesia. Duża grupa społeczników- założycieli tego Stowarzyszenia kłania się, Alfredzie, nad Twoją mogiłą i żegna Cię z największym szacunkiem.
   Przybył Alfred do Gorzowa jako Pionier. Jest autentycznym pionierem tego miasta. Tu zamieszkał, tu związał się z Zakładami Energetycznymi i chociaż ich nazwa się zmieniała - Alfred nigdy. Przepracował w tym zakładzie ponad 50 lat i oddał się wielkiej pasji poznawania świata. Najpierw jednak zaczął od siebie. Sam poznał Ojczyznę, której służył przez całe życie. Później poznał świat.
   Wędrował. Próbowałem nawet te wędrówki policzyć, bo 17 lat swojej społecznej pracy przeznaczył dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie. W dokumentacji Uniwersytetu próbowałem - przygotowując się do pożegnania Alfreda – policzyć Jego wyjazdy. Naliczyłem 69 zagranicznych wypraw i przestałem liczyć. Trzeba dodać do tego wyprawy krajowe, trzeba dodać też bezcenną rzecz – do wszystkich tych podróży przygotowywał najpierw siebie, a później przygotowywał pozostałych. Był profesjonalistą w każdym calu. Te wyprawy, te podróże studyjne, te wędrówki - zostawiły trwały ślad. One umacniały w nas to, co stanowi największą wartość w człowieku – poczucie piękna, poczucie szacunku dla ludzkiej pracy, poczucie urody.
   Zafascynował Alfred nas wszystkich światem. Te 17 lat w Gorzowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, który tworzył i w którym trwał, pełniąc najbardziej odpowiedzialne funkcje przez całe życie, to były lata społecznej pracy. Jedyną nagrodą, jaką otrzymywał, był szacunek ludzi i ich wdzięczność za wszystko, co dla nich zrobił. To bardzo budujący przykład i rzadki. To był człowiek wielkiej wiedzy, a równocześnie największej skromności. Znałem go dobrze i przeprowadziłem z nim wiele rozmów. Wspominał swoje dzieciństwo i jakby mimochodem powiedział, że dane mu było - kiedy odbywał służbę wojskową - wykonywać najtrudniejsze prace. Mógł z tego zrobić dla siebie takie wielkie przesłanie, jak bardzo był krzywdzony. On - z uśmiechem, który dzisiaj widzimy na Jego zdjęciu – odpowiedział: „To taki był czas. Wspólnymi siłami dochodziliśmy do tego, jaka ma być ta Polska. Różni ludzie popełniali różne błędy. Ja do nich nie mam żalu, bo ja pracuję dla kraju”.
   Trudno było Alfredowi nawet podziękować za to, co robił, bo jeżeli Go cokolwiek denerwowało, to właśnie słowa płytkiej podzięki. Dlatego z największą wdzięcznością wpisujemy do historii Jego dokonania. Jest tu bardzo dużo słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tak. Ta wspaniała instytucja to jest dar Alfreda dla nas. To jest równocześnie przesłanie dla nas, że bardzo, bardzo musimy szanować to, co zrobił.
   Jest takie afrykańskie mądre przesłanie – Jeżeli umiera starszy człowiek, to tak, jakby spaliła się biblioteka. Ponieśliśmy olbrzymią stratę.
   W ostatnią podróż życia Alfred wybrał się sam.
   Zawsze zostawiał dla nas wskazówki, zawsze wiedzieliśmy, dokąd idziemy i co będziemy zwiedzać. Tym razem zostaliśmy na chwilę sami.
   Trzeba pamiętać. Trzeba upowszechniać ten wspaniały wzorzec Jego życia. Ponieważ wiele się od Niego nauczyłem, pragnę pożegnać Go takimi słowami: nie płaczę nad Tobą najmilszy z druhów, bo miałeś wiele pięknych dni i taką miarę niedoli, jaką ci przeznaczył Bóg.
   W imieniu chyba wszystkich zebranych, a przede wszystkim Stowarzyszenia Miłośników Polesia, licznej grupy przewodników i wspaniałych ludzi, którzy prowadzą wycieczki, także dużej grupy słuchaczy Uniwersytetu składamy wyrazy ubolewania całej rodzinie, bo był także Alfred – co trzeba zaznaczyć – wzorem, jak należy układać życie rodzinne i dlatego zostaje pamięć po Nim przede wszystkim u Jego wspaniałej Małżonki, z którą przeżył całe, całe długie życie. Wychował dwoje wspaniałych dzieci - córkę Mariolę i syna Janusza, którym składamy kondolencje, a także wnuki i prawnuki.
   Nie mogę Cię, droga Ireno, pocieszyć bo straciłaś osobę niespotykanej wartości. Mogę Cię tylko poprosić (mówię do żony), żebyś wytrwała. Żeby Cię pamięć o wspaniałym mężu wzmacniała i by Twoje życie dalej trwało jak najdłużej. Alfredzie, przyjęła cię ziemia gorzowska, dla której zrobiłeś tak dużo. Jesteś wielkim Gorzowianinem. Niech ta gorzowska ziemia lekką Ci będzie.

   Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp.
   Edward Korban
  • Tutaj można zobaczyć więcej zdjęć z pogrzebu
  Kielakowie - grób rodziny
  Kielakowie
  Pożegnanie Alfreda Kielaka
  Alfred Kielak
  Wydarzenie 6 paź. 2009  Gorzów Wielkopolski - UTW, lubuskie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  Uroczystość nadania imienia.
  Jedna z sal wykładowych na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. została nazwana imieniem Alfreda Kielaka. 
  Nadanie imienia
  Nadanie imienia
  Nadanie imienia
  Nadanie imienia
  wiek 78 lat 
  po mieczu
  po kądzieli
  Józef Kielak,   ur. data nieznana,   zm. przed 1825, Kąty Sulejowskie, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.  (3 x pradziadek)
  Rozalia Mlicka (z domu Karwowska),   ur. data nieznana,   zm. 19 mar. 1751, Karwowo Zaleśne, płocki, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.  (5 x prababka)
  Zdjęcia
  Kielak Alfred
  Kielak Alfred
  Kielak Alfred
  Kielak Alfred
  Kielak Alfred
  Historie
  Kielak Alfred
  Kielak Alfred
  wspomnienie
  Aktówka
  Świadectwa racjonalizatorskie
  Świadectwa racjonalizatorskie
  Albumy
  Alfred Kielak - artykuły
  Alfred Kielak - artykuły (10)
  artykuły prasowe dotyczące Alfreda Kielaka
  ID osoby I0375  Drzewo Rodziny Kielaków
  Ostatnia modyfikacja 6 paź. 2019 

  ojciec Przodkowie Konstanty 'Kostek' Kielak   Additional Information on Konstanty 'Kostek' Kielak - I0383,   ur. 27 gru. 1899, Chrzęsne, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.,   zm. 14 sier. 1944, Chrzęsne, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.  (wiek 44 lat) 
  matka Przodkowie Janina Walkowiak (z domu Ważyńska) Ślub: 2x2x    Additional Information on Janina Walkowiak (z domu Ważyńska) - I0382,   ur. 13 list. 1901, Gałki, płocki, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.,   zm. 30 sty. 1990, Gorzów Wielkopolski, lubuskie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.  (wiek 88 lat)
  inni partnerzy Jan Walkowiak  ślub 01 list. 1952  
  Ślub 20 sier. 1922  Płock - kościół Św. Bartłomieja, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  Kielak Janina i Konstanty
  Kielak Janina i Konstanty
  Akt małżeństwa
  Historie
  Historia pewnego mezaliansu
  Historia pewnego mezaliansu
  Historia rodziny Konstantego i Janiny z Ważyńskich Kielaków
  ID rodziny F112  Arkusz rodzinny  |  Wykres rodzinny

  Żona/partnerka Przodkowie Irena Leokadia Kielak (z domu Gruszewska) ,   ur. 15 lip. 1931, Baranowicze, nowogródzkie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.,   zm. 22 mar. 2012, Towarowa, Gorzów Wielkopolski, lubuskie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.  (wiek 80 lat) 
  Ślub cywilny 11 list. 1950  Gorzów Wielkopolski - USC, lubuskie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  świadek: Artur Gruziel
  świadek: Jan Stolarek
  urzędnik USC: Andrzej Bruzi 
  Ślub 26 sier. 1951  Gorzów Wielkopolski - kościół par. pw. Św. Józefa, lubuskie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  Rodzaj: ślub kościelny 
  Kielak Irena i Alfred
  Kielakowie
  Wiek w chwili ślubu on : 20 lat - ona : 20 lat 
  Dzieci 
  +1. Żyjący Ślub: 2x2x 
  +2. Żyjący
  Zdjęcia
  Kielakowie Irena i Alfred
  Kielakowie Irena i Alfred
  Ostatnia modyfikacja 17 wrz. 2009 
  ID rodziny F108  Arkusz rodzinny  |  Wykres rodzinny

 • Mapa wydarzeń Pokaż mapę wydarzeń
  Łącze do Google MapsUrodzenie - 6 paź. 1930 - Pińsk, poleskie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsI Komunia Św. - 20 czer. 1940 - Postoliska - kościół p.w. Św. Stanisława Biskupa, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsŚlub cywilny - świadek: Artur Gruziel świadek: Jan Stolarek urzędnik USC: Andrzej Bruzi - 11 list. 1950 - Gorzów Wielkopolski - USC, lubuskie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsSłużba wojskowa - Służba trwała 25 miesięcy ..."Jako „niepoprawny politycznie” służbę wojskową odbywał w formacji bez karabinu, wykonując najcięższe prace w Batalionie Budowlanym na drugim krańcu Polski. W domu czekała młoda, świeżo poślubiona żona..." Jest to fragment "Wspomnienia" (patrz Historie) - 14 list. 1950 - Modlin, nowodworski, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsŚlub - Rodzaj: ślub kościelny - 26 sier. 1951 - Gorzów Wielkopolski - kościół par. pw. Św. Józefa, lubuskie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsZgon - 5 wrz. 2009 - Towarowa, Gorzów Wielkopolski, lubuskie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsPogrzeb - 12 wrz. 2009 - Gorzów Wielkopolski - cmentarz komunalny, lubuskie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsWydarzenie - Uroczystość nadania imienia. Jedna z sal wykładowych na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. została nazwana imieniem Alfreda Kielaka. - 6 paź. 2009 - Gorzów Wielkopolski - UTW, lubuskie, Polska Łącze do Google Earth
   = Łącze do Google Earth 
  Legenda szpilek adres cmentarz miejscowość szpital kościół szkoła miejsce zamieszkania USC powiat województwo obóz konc. region obszar państwo kontynent Nie ustawione
Informacje administratora

Nie zajmujemy się żadnymi badaniami genealogicznymi na zamówienie.

Kielakowie.pl ©  

Genealogy Web Templates

Strona wykonana przez Janusza Kielaka na bazie programu The Next Generation of Genealogy Sitebuilding v. 12.3, napisanego przez Darrin Lythgoe © 2001-2020.

Treść strony udostępniana jest na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach © Janusz Kielak. | Polityka ochrony danych.