Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Sławek Ołdak

Strony: [1] 2 3
1
Odeszli od nas / Ś.P. Cecylia Ołdak
« dnia: 31 Maj 2013, 07:06:08 »
W dniu 28 maja 2013 roku odeszła od nas, przeżywszy 89 lat, nasza droga matka, babcia i prababcia Cecylia Ołdak http://kielakowie.pl/tng/getperson.php?personID=I4159&tree=tree381.

2
Forum dyskusyjne Kielaków / Odp: Kącik dobrych życzeń
« dnia: 27 Listopad 2010, 20:51:08 »
Ups :-(
Od nas też wszystkiego naj..... chociaż późno. :-)

KSTGO

3
Forum dyskusyjne Kielaków / Odp: Kącik dobrych życzeń
« dnia: 13 Listopad 2010, 11:56:16 »
Januszowi,
naszemu Dobremu Mzimu, które opiekuje się tymi co odeszli, wskrzesza pamięć o wielkich i małych czynach, dba o to, żeby było gdzie to gromadzić aby ci co zostali wiedzieli skąd wyszli, .....

z okazji jutrzejszego święta
 :smil4745332bdb86c:

wszystkiego dobrego, co sobie tylko pomyśli od
Kasi, Sławka, Tomka i Grzesia.

4
Zjazdy rodzinne / Odp: V zjazd Kielaków
« dnia: 19 Maj 2010, 20:52:21 »
Toż Dyplom jest pierwszorzędnym pomysłem.

DLA NAJBARDZIEJ ODPORNEGO W SPADANIU.

5
Zjazdy rodzinne / Odp: V zjazd Kielaków
« dnia: 17 Maj 2010, 18:58:40 »
No tak.
Zdecydowanie większość może sobie pozwolić  :564:  :pint:  ;muza;, ale  [-X nazajutrz miłościwie nam panujący Pan Prezes  :kap: i jego (do nóg mu padający :poklo:) orszak trzeźwo  #-o na świat spoglądać musi. Nie wspomnę o komisjach rewizyjnych, skrutacyjnych i innych, gdzie chociaż pióro w dłoni nietrzęsącej się utrzymać wypada. I to nie koniec, ponieważ brać i siostrz stowrzyszenia zaproszona jest obowiązkowo w obradach uczestniczyć.

6
Zjazdy rodzinne / Odp: V zjazd Kielaków
« dnia: 07 Maj 2010, 09:38:39 »
A czy z racji wyborów nie będzie zarządzony zakaz sprzedaży i spożywania napojów umilających spędzanie czasu. Trochę smutno byłoby w gorący dzień obywać się bez chłodzonego piwka.

7
Zjazdy rodzinne / Odp: V zjazd Kielaków
« dnia: 14 Luty 2010, 10:57:32 »
Hejka
następny zjazd w 2013?

8
Odeszli od nas / Ś.P. Sławomir Kielak
« dnia: 11 Listopad 2009, 22:39:38 »
...brat, który z ziemi odchodzi,
niech Twe wezwanie usłyszy;
tam, gdzie już śmierć nie panuje,
niech Ciebie wielbi na wieki...


W sobotę 7 listopada 2009 roku usłyszał to wezwanie i odszedł wielbić Pana nasz ukochany Syn, Brat, Tata, Dziadek, Przyjaciel i Kolega.

W dniu 17.11.2009 roku o godzinie 12:00 w kościele parafialnym przy ul. Kościelnej w Tłuszczu zostanie odprawiona Msza święta pogrzebowa, po której odprowadzimy Ś.P. Sławomira do grobu.

9
Forum dyskusyjne Kielaków / Odp: Kalendarz świąt wszelakich
« dnia: 14 Wrzesień 2009, 07:22:58 »
14 września

Zachodnie kościoły chrześcijańskie obchodzą dziś Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W kościele prawosławnym uroczystości odbędą się 27 września.

Dzień Pracownika Służb Mobilizacyjnych obchodzony jest na Ukrainie w rocznicę ponownego utworzenia w tym kraju Głównej Komisji Uzupełnień GOMA (14.9.1993).

10
Forum dyskusyjne Kielaków / Odp: Kalendarz świąt wszelakich
« dnia: 13 Wrzesień 2009, 10:02:58 »
13 września

Jak grzyby wielkie korzenie mają, wielką też zimę zapowiadają.

Dzień Programisty – jak na programistów przystało – został dokładnie wyliczony i przypada w 256 dniu roku, czyli 13 września. Liczba 256 ( 2 do potęgi 8 ) została wybrana, ponieważ aż tyle może być różnych wartości wyrażonych przez 1 bajt. Jedynie w latach przestępnych jest to 12 września. Podobno bohaterowie dzisiejszego dnia zawsze starają się uczcić ten dzień w jakiś niekonwencjonalny sposób, bliższych informacji jednak nie udało mi się zdobyć, ponieważ jest to dość hermetyczny i specyficzny światek. Chociaż jest to święto całkowicie wirtualne, owoce pracy programistów są jak najbardziej rzeczywiste i nie dotyczą – jak by się mogło początkowo wydawać – tylko komputerów. Praktycznie każde urządzenie elektroniczne – od pilota do skomplikowanych maszyn przemysłowych –przechodzi przez ręce specjalistów od programowania.

Dzień Strażaka w Rumunii obchodzony jest w rocznicę bitwy z wojskami tureckimi, która przeszła do historii jako „baia de sange de la Bucuressti” - krwawa łaźnia z Bukaresztu. 13.9.1848 r. stu pięćdziesięciu bukareszteńskich strażaków pod dowództwem swego komendanta, kapitana Pawła Zaganescu, stoczyło walkę na wzgórzu Spirii. Dziś znajduje się tam, będący częstym tematem stempli i znaczków rumuńskich o tematyce pożarniczej pomnik bohaterskich strażaków (Monumentul Eroilor Pompieri). Na pomniku umieszczono dwie tablice informujące, że wzniesiono go „na pamiątkę walki stoczonej w tym miejscu przez strażaków bukareszteńskich, dowodzonych przez kapitana Zaăgănescu i drugi batalion z drugiego pułku piechoty pod dowództwem pułkownika Radu Golescu przeciwko dywizji wojsk tureckich dowodzonych przez Kerim Pasa” oraz, że „wdzięczny naród rumuński” oddał w ten sposób hołd „walczącym 13 września 1848”. Obchody strażackiego święta są zazwyczaj bardzo uroczyste. Odbywa się parada wozów strażackich, poprzedzona oczywiście składaniem kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów, później pokazy ćwiczeń, a wieczorem – fajerwerki.

Dzień Bohaterskich Kadetów (Ninos Heroes) to w Meksyku dzień poświęcony pamięci sześciu nastoletnich kadetów, którzy zginęli w bitwie pod Chapultepec w wojnie meksykańsko-amerykańskiej (13.9.1847). Chłopcy w wieku 13-19 lat nie opuścili wzgórza mimo rozkazu wydanego przez dowódcę. Zginęli wszyscy, a - zgodnie z legendą – ostatni z nich, by nie dopuścić do tego, aby meksykańska flaga wpadła w ręce wroga, owinął się nią i skoczył z murów twierdzy Chapultepec.

Rosja od 1962 r. obchodzi w każdą drugą niedzielę września Dzień Pamięci Ofiar Faszyzmu. Wybór daty umotywowano faktem, że właśnie we wrześniu rozpoczęła się i definitywnie zakończyła II wojna światowa. Jest to dzień pamięci, podczas którego raczej nie organizuje się żadnych imprez rozrywkowych. Odwiedza się natomiast miejsca pamięci, pomniki, bezimienne groby.

Druga niedziela września to także Dzień Nafciarza na Ukrainie. Świętują wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób związani są z wydobyciem i rafinacją ropy naftowej i jej produktów oraz gazu. Ustanowiono go dekretem prezydenckim w roku 1993.

Kanada, w pierwszą wrześniową niedzielę następującą po Święcie Pracy obchodzi Dzień Dziadków. Jest to wspólne święto babć i dziadków, wymyślone w 1970 r., podczas którego wszystkie wnuki – i małe, i duże – starają się pokazać swoim ukochanym Dziadkom, jak bardzo ich kochają.

Także „sławne morze – święty Bajkał”] obchodzi dziś swoje święto. To wyjątkowo piękne, syberyjskie jezioro świętowało swój dzień od 1999 r. zawsze w czwartą niedzielę sierpnia. W roku 2008, decyzją Zgromadzenia Ustawodawczego Rejonu Irkuckiego – obchody przeniesiono na drugą niedzielę września. Dzień Bajkału to akcja porządkowania jego brzegów, ale także plenery artystyczne, wystawy, koncerty, sesje naukowe, wystawy sztuki i fotografii. Większość z nich organizowana jest właśnie nad bajkalskimi brzegami.

Ciekawostka:
Do 1980 r. w każdą drugą niedzielę września obchodzone było branżowe Święto Kolejarza. Po sierpniu 1980 ożyły jednak religijne tradycje kolejarskie świętowania w dniu patronki wszystkich ludzi żelaznych dróg. Patronką kolejarskiej braci jest święta Katarzyna i pierwsze powojenne uroczystości centralne ku jej czci odbyły się 25 listopada 1981 r w Lokomotywowni. Od tej pory święto  obchodzone jest właśnie w listopadzie i poprzedzone pielgrzymką kolejarzy i ich rodzin na Jasną Górę.

11
Forum dyskusyjne Kielaków / Odp: Kalendarz świąt wszelakich
« dnia: 12 Wrzesień 2009, 06:27:12 »
12 września

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy obchodzony jest od 2000 r. w drugą sobotę września. W większości placówek PCK organizuje się z tej okazji specjalne pokazy i prelekcje.

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej postanowiono obchodzić rokrocznie w rocznicę narodzin dr.Charlesa Godona (1854-1923), założyciela FDI- światowej Federacji Dentystycznej. 12 września jest także rocznica przełomowej konferencji poświęconej problematyce stomatologicznej, jaka odbyła się w 1978 r. w Ałma–Acie. Obchodzimy go od 2008 r. i chociaż wydaje się, że każdy myje zęby codziennie, jednak nasza świadomość w zakresie wpływu zdrowia jamy ustnej na ogólny stan zdrowia jest znikomy. Dzień ten ma nam o tym przypominać. A więc – szczoteczki w ruch. Nie tylko raz dziennie.

Dzień Wojsk Lądowych świętowany jest w naszym kraju w rocznicę odsieczy wiedeńskiej, która miała miejsce 12 września 1683 r. Do 1948 roku poszczególne formacje (piechota, kawaleria, artyleria, saperzy, łączność itp.) miały własne święta. W 1948 r. ówczesny szef MON Michał Rola-Żymierski ustanowił Święto Wojsk Lądowych i Szkół Oficerskich Lądowych, przypadające w rocznicę forsowania Odry i Nysy (…) Dniem święta miała być pierwsza niedziela po 15 kwietnia. Zalecano go obchodzić uroczyście, przy udziale zaproszonych władz cywilnych, przedstawicieli partii politycznych, związków zawodowych i miejscowego społeczeństwa. Przykładowy program obchodów święta obejmował: capstrzyk i uroczysty apel poległych w przeddzień święta, mszę polową, defiladę, wspólny obiad żołnierski, akademię (poświęconą zobrazowaniu historii walk wojsk lądowych ze szczególnym uwzględnieniem czynów bojowych danej jednostki oraz jej wysiłków i zasług w dziedzinie wyzwolenia oraz odbudowy Polski), a także imprezy artystyczne i sportowe. W 1949 r. w tym terminie wypadła akurat Wielkanoc, a jeszcze jeden rok później rozformowano Dowództwo Wojsk Lądowych. Święto wróciło do naszych kalendarzy 12 września 1996 r.

W Rosji obchodzony jest Dzień Czołgistów.

Cape Verde – Wyspy Zielonego Przylądka obchodzą dziś swoje Święto Narodowe, o którym żadnych dokładniejszych informacji nigdzie nie udało mi się znaleźć.

W drugą sobotę września Ukraina świętuje Dzień Kultury Fizycznej i Sportu oraz Dzień Kina – pierwszy od 1996 r., drugi – od 1994 r.

Ciekawostka:
Etiopski Narodowy Dzień Rewolucji z okazji obalenia cesarza Haile Selassie (1974) był świętem narodowym. Obchodzono go od 1975 r. do 1990 r., kiedy to został zniesiony. W wielu źródłach podawany jednak nadal jako dzień świąteczny. Bierze się prawdopodobnie stąd, że co 4 lata właśnie tego dnia obchodzony jest etiopski nowy rok.

Dzień Freddy'ego Kruegera wymyślili oczywiście Amerykanie – w 1991 r. , tuż przed wejściem na ekrany ostatniej części filmu grozy „Koszmar z ulicy Wiązów”. Z założenia miało to być święto żartobliwe, a głównym bohaterem dnia jest fikcyjna postać, główny bohater serii horrorów. Jeżeli obchodzone jest nadal (głównie w Los Angeles), to pewnie przypomina nieco Halloween.

12
Forum dyskusyjne Kielaków / Odp: Kalendarz świąt wszelakich
« dnia: 11 Wrzesień 2009, 07:02:50 »
11 września

Jeśli na Jacka nie panuje plucha, to pewnie zima będzie sucha.
Ze wszystkich świętych najlepszy Jacek, bo kto żyw, dostaje placek.
Jeśli na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Nikodema (15.09) deszcz pada, albo go nie ma.


11 września przypada Nowy Rok Koptyjski (Nayrouz) i Nowy Rok wg kalendarza etiopskiego. Ten ostatni liczony jest także od narodzin Chrystusa, tylko – nie wiedzieć czemu – zgodnie z nim Jezus urodził się 7 lat później, dlatego u Etiopczyków rozpoczyna się właśnie rok 2002, a zgodnie z kalendarzem koptyjskim, w którym lata liczy się od panowania cesarza Dioklecjana (284-305 n.e.), właśnie rozpoczyna się 1725 r.

Kiedyś Amerykanie obchodzili jeden Patriot DayDzień Patriotów ( w rocznicę bitwy pod Lexington i Concord - 19.4.1775). Od czasu wydarzeń 11 września 2001, w rocznicę ataków terrorystycznych, w których zginęło prawie 3000 osób, w Stanach Zjednoczonych obchodzi się kolejny Dzień Patriotów. Jest to czas poświęcony pamięci ofiar. Flagi narodowe na masztach opuszcza się do połowy, a o godz. 8.46 rozpoczyna się minuta ciszy.

W Argentynie i całej niemal Ameryce Łacińskiej dzisiejszy dzień to Dzień Nauczyciela, obchodzony w rocznicę śmierci Domingo F. Sarmiento, działacza, intelektualisty, pisarza i prezydenta Argentyny.

W Hiszpanii, na mocy ustawy z 1980 r., na pamiątkę obrony Barcelony przed armią francusko-hiszpańską w roku 1714, obchodzone jest Katalońskie Święto Narodowe.

Rosjanie obchodzą dziś święto o dość dziwnej nazwie – Dzień Organów Wyspecjalizowanych w Pracy Wychowawczej, czyli formacji wojskowych zajmujących się edukacją. U nas pewnie byłby to Dzień Szkolnictwa Wojskowego. Podobno dokładnie tego dnia, tyle, że w 1766 r. został zatwierdzony specjalny Regulamin Korpusu Kadetów, w którym umieszczono pierwsze wytyczne dla oficerów-wychowawców.

13
Forum dyskusyjne Kielaków / Odp: Kalendarz świąt wszelakich
« dnia: 10 Wrzesień 2009, 07:13:34 »
10 września

Na świętego Łukasza jest w domu chleb i kasza.

Dzień dzisiaj bardzo demokratyczny. Prawie jak Gwiazdka. Honduras świętuje Dzień Dziecka, a w USA wprost przeciwnie - Dzień Babci i Dziadka. Tak więc wszystkim – dzieciom, babciom, dziadkom i rodzicom (którzy są przecież dziećmi naszych babć i dziadków) życzymy dziś WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO.

W Belize - na pamiątkę bitwy z 1798 r. – obchodzone jest Święto Saint George's Caye -  zasiedlonej w połowie XVII wieku wyspy należącej do Belize,. W dniach 3-10 września 1798 roku brytyjscy osadnicy stoczyli tu zwycięską bitwę z niewielką hiszpańską flotą wysłaną, by przegonić ich z tego terytorium.

Dzień Nauczyciela obchodzony jest w Chinach od 1989 r. aby podnieść prestiż zawodu „przytłumionego” przez chińską „rewolucję kulturalną”.

Święto Narodowe Gibraltaru upamiętnia referendum z 1967 r. Większość mieszkańców opowiedziała się wówczas przeciwko zależności od Hiszpanii, enklawa pozostaje więc do dziś terytorium brytyjskim. Tego dnia mieszkańcy Gibraltaru noszą stroje w barwach narodowych -  białym i czerwonym.

Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, że przyczyną połowy nagłych zgonów odnotowywanych na naszej planecie jest samobójstwo. Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że ich liczba dochodzi do 1 miliona rocznie, i jest ich znacznie więcej, niż zgonów z powodu wojen, katastrof i przestępstw razem wziętych. Wg ostrożnych szacunków (jeżeli tendencje się utrzymają) do roku 2020 ich liczba wzrośnie jeszcze półtora raza. Nic więc dziwnego, że pojawiła się idea obchodzenia Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom, w czasie którego prowadzi się szeroko zakrojone akcje uświadamiające.

Ciekawostka: Na Litwie niemal cały wrzesień świętuje się Dni Stolicy. Program obchodów należy do najbardziej kolorowych i różnorodnych, a Wilno przez cały miesiąc ofiaruje swoim mieszkańcom i turystom moc atrakcji. Koncerty muzyki dawnej i współczesnej, międzynarodowe wystawy, promocje, festiwale piwne, spektakle, imprezy kulturalne i sportowe…a wszystko to trwa aż do równonocy jesiennej.

14
Forum dyskusyjne Kielaków / Odp: Kalendarz świąt wszelakich
« dnia: 09 Wrzesień 2009, 07:01:17 »
9 września

„Piękno uratuje świat” mawiał kiedyś Dostojewski. XX wiek przyniósł ze sobą rewolucję w dziedzinie kosmetologii, więc i urodę można (jak się chce) znacznie „podciągnąć”. W1995 r. Międzynarodowy Komitet Estetyki  i Kosmetologii postanowił jeden ze wszystkich dni w roku poświęcić pięknu i ustanowił Światowy Dzień Urody. Wypadło na 9 września i właśnie tego dnia w wielu krajach na świecie organizowane są konkursy piękności.

Dziewiątego dnia, dziewiątego miesiąca odbywa się jeden z najstarszych festiwali japońskich - Dzień Chryzantemy, a dzieje się to od 910 n.e., kiedy to ogłoszono, że chryzantema jest narodowym kwiatem Japonii. Uważany jest za symbol długiego życia, ba – niektórym marzyło się nawet stworzenie z chryzantem cudownego eliksiru. W Japonii można wypić specjalną herbatę z chryzantem, lub- jak kto woli- chryzantemową sake, a suszone chryzantemy dodawane są do potraw. Słowem – kwiat wcale nie taki smutny, za jaki uchodzi u nas, a Holendrzy nawet uważają, że ustępuje on jedynie róży.

W Korei Północnej  z wielkim rozmachem świętuje się corocznie rocznicę utworzenia KRL- (9.9.1948). Jest to Dzień Republiki.

W Święto Niepodległości Tadżykistanu (1991 r.-  od ZSRR) w stolicy republiki odbywają się uroczyste parady. Dzień jest świętem narodowym, a więc wolnym od pracy.

Dzień Testera – chodzi oczywiście nie o darmowe próbki kosmetyków wystawiane w sklepach dla sprawdzenia sobie walorów rzeczonego kosmetyku, a o informatyka-testera, czyli osobę o rozległej wiedzy i umiejętnościach potrzebnych by zrozumieć zasady budowy oprogramowania, struktury systemów, specjalistę testującego oprogramowania systemów informatycznych i mającego praktyczne doświadczenie w tworzeniu oprogramowania. Obchodzony jest w rocznicę „wykrycia pierwszego błędu programowego” - 9 .9.1945 r. naukowcy z Harwardu, testujący komputer Mark II Aiken Relay Calculator , znaleźli ćmę, która utkwiła między elektronicznymi przekaźnikami. Przyczyny awarii musiały być oczywiście dokładnie opisane, wymyślono więc słowo „debugowanie” oznaczające pozbycie się owadów, odrobaczanie. „Odzyskany” owad został przyszpilony do dziennika technicznego pod wpisami z tego konkretnego dnia i do tej chwili można go oglądać w muzeum techniki komputerowej. Panowie Testerzy – wszystkiego najlepszego!

15
Forum dyskusyjne Kielaków / Odp: Kalendarz świąt wszelakich
« dnia: 08 Wrzesień 2009, 07:10:52 »
8 września

Gdy na Siewną jest błękitnie, wtedy pięknie wrzos zakwitnie.
Jakie Najświętszej Maryi Panny urodziny, takie też i imieniny (15.09)
Kiedy Panna się rodzi, już jaskółka odchodzi.
Jeśli w Narodzenie Panny nie pada, suchą jesień zapowiada.


Jako, że dziś obchodzimy Światowy Dzień Piśmiennictwa i w dodatku Międzynarodowy Dzień Walki z Analfabetyzmem – nie powinniście się dziwić, gdyby za bardzo poniosła mnie tzw. „wena twórcza”. Każdy w końcu świętuje jak umie i lubi. Ja chyba lubię pisać. Tylko gwoli informacji dodam jeszcze, że na świecie mamy – szacunkowo - ponad 800 milionów analfabetów, a ponad 100 milionów dzieci nie chodzi w ogóle do szkoły.

Mam dla Was także dobrą wiadomość – dziś celebrujemy również Dzień Dobrej Wiadomości. Wymyślili go w 2000 r. artyści i naukowcy z Fundacji „Salon 101” z zamiarem, by przetrwał co najmniej do 2010 r. Miał być antidotum na wszechobecną w mediach przemoc i nienawiść. W zamierzeniu obchody miały polegać na wysłaniu w tym dniu chociaż jednej pozytywnej wiadomości do kogoś z własnych znajomych. Można to było zrobić za pomocą telefonu, internetu lub zwykłej poczty. „Salon 101” uważa, że:
„Dobra wiadomość - daje nam poczucie bezpieczeństwa, poczucie harmonii.
Dobra wiadomość - może zmienić nasze nastawienie do drugiego człowieka, do świata.
Dobra wiadomość - nie jest przekłamywaniem rzeczywistości.
Dobra wiadomość - jest jak ziele, które właściwie podane leczy”
.
A więc do dzieła – ślijcie wiadomości i to dobre

Obchodzimy dziś także katolickie Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w tradycji ludowej noszące nazwę Matki Bożej Siewnej, natomiast na Malcie – Matki Boskiej Zwycięskiej - ponieważ Malta świętuje dziś Dzień Zwycięstwa Kawalerów Maltańskich nad Imperium Osmańskim w 1565 r.

Macedonia celebruje Święto Niepodległości (1991) od Jugosławii, a Andora począwszy od 1730 r. obchodzi corocznie Dzień Świętej Dziewicy z Meritxell, swojej patronki. Jest to w tym kraju święto narodowe. Podczas specjalnej mszy poświęconej Patronce wierni całują statuę świętej, a wieczorem w stolicy organizowany jest pokaz fajerwerków.

Światowy Dzień Solidarności Dziennikarzy ustanowiono w 1948 r. na Międzynarodowym Kongresie Dziennikarzy w Bukareszcie postanawiając jednocześnie, by święto obchodzić w rocznicę zamordowania przez nazistów czechosłowackiego dziennikarza Juliusa Fučika, działacza KPCz (8.9.1943 r.). Jego „ Reportaż z pętlą na szyi” pisany w więzieniu, przetłumaczono na 70 języków.

Rosyjski Dzień Finansisty obchodzony jest w rocznicę powołania przez cara Aleksandra I Ministerstwa Finansów Rosji ( 8.9.1802).

Drugi wtorek września to tradycyjne Święto Winobrania w Maderze odbywające się w atmosferze prawdziwego festiwalu. Święto ma charakter wesołego i głośnego festiwalu, a całe to show odbywa się na cześć znanego wszystkim na  świecie napitku.

Strony: [1] 2 3