Kielakowie.pl

podróże naszej rodziny w czasie

Marianna Kielak

Marianna Kielak

kobieta 1844 - 1845  (0 lat)

Info o osobie    |    PDF

 • Imię i nazwisko Marianna Kielak 
  Urodzenie 1 gru. 1844  Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  Chrzest 1 gru. 1844  Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  • (Tekst oryginalny)
   Działo się to w mieście Jadowie dnia pierwszego Grudnia Tysiąc ośmset czterdziestego czwartego roku o godzinie trzeciej po południu. Stawił się Jan Kielak Wyrobnik w Jadowie zamieszkały, lat czterdzieści cztery maiący; w obecności Stanisława Świeżaka, lat trzydzieści ośm gospodarza pańszczyźnianego i Pawła Brodowicza sługi Kościelnego lat sześćdziesiąt dwa maiących obudwu w Jadowie zamieszkałych i okazał nam dziecię płci żenskiej urodzone tu w Jadowie dnia dzisiejszego o godzinie piątej po południu z iego Małżonki Katarzyny z Siwińskich, dwadzieścia cztery lat maiącej. Dziecięciu temu na Chrzcie Świętym odbytym w dniu dzisiejszym nadane zostało imię Maryanna a Rodzicami iego chrzestnemi byli wyżej wspomniany Stanisław Świeżak i Maryanna Panierzanka. Akt ten stawaiącym i świadkom przeczytany, a gdy Ci pisać nie umieją, przez nas podpisany został.
   Xiądz Kajetan Trębicki Wikaryusz Parafii Jadowskiej
  Kielak Marianna
  Kielak Marianna
  Akt chrztu
  Zgon 22 sier. 1845  Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  wiek 0 lat 
  Pogrzeb 22 sier. 1845  Jadów - cmentarz parafialny, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  Nagrobki Prześlij zdjęcia nagrobka Prześlij zdjęcia nagrobka 
  po mieczu
  po kądzieli
  Józef Kielak,   ur. data nieznana,   zm. przed 1825, Kąty Sulejowskie, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.  (dziadek)
  Brygida Siwińska (z domu NN),   ur. data nieznana,   zm. przed 1841  (babka)
  ID osoby I8363  Drzewo Rodziny Kielaków
  Ostatnia modyfikacja 6 gru. 2010 

  Ojciec Przodkowie Jan Kielak Ślub: 2x2x  ,   ur. 1800, Wólka Sulejowska, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.,   zm. 2 list. 1851, Borzymy, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.  (wiek 51 lat)
  inni partnerzy Józefa Kielak (z domu Mikulska)  ślub 05 luty 1825  
  Matka Przodkowie Katarzyna Brogowska (z domu Siwińska) Ślub: 2x2x  ,   ur. 1815, Borki, gmina Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.,   zm. data nieznana
  inni partnerzy Ignacy Brogowski  ślub 27 maj 1858  
  Ślub 21 list. 1841  Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  • (Pisownia oryginalna)
   Działo się w mieście Jadowie dnia dwudziestego pierwszego Listopada tysiąc ośmset czterdziestego pierwszego roku o godzinie czwartej po południu. Wiadomo czynimy, że w obecności Stanisława Gierdak Gospodarza lat pięćdziesiąt pięć maiącego w Woytach zamieszkałego i Pawła Brodowicza lat sześćdziesiąt ośm maiącego sługi kościelnego w Jadowie zamieszkałego na dniu dzisiejszym zawarte zostało religijne małżeństwo między Janem Kielak wdowcem lat maiącym trzydzieści dwa, po zmarłej żonie Józefy z Mikulskich urodzonym w Wólce z Józefa i Apolonii ? z Krysików małżonków w Jadowie z wyrobku się utrzymującym, a Katarzyną Siwińską Panną maiącą lat dwadzieścia pięć urodzoną w Borkach z Ignacego i Brygidy małżonków Siwińskich w Jadowie na służbie zostającą – obudwóch rodzice iuż są zmarli. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi w dniach siódmym, czternastym i dwudziestym pierwszym Listopada roku bieżącego w Kościele parafialnym Jadowskim. Tamowanie małżeństwa nie zaszło. Nowi małżonkowie oświadczają iże umowy przedślubnej nie zawarli. Akt ten stawaiącym i świadkom pisać nie umiejącym przeczytany przez nas tylko podpisany został.
   X. Fr. Sławianowski Wikary Jadowski
  Kielakowie Katarzyna i Jan
  Kielakowie Katarzyna i Jan
  Akt małżeństwa
  Zapowiedzi 7, 14 i 21 list. 1841  Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  ID rodziny F2645  Arkusz rodzinny  |  Wykres rodzinny

 • Mapa wydarzeń Pokaż mapę wydarzeń
  Łącze do Google MapsUrodzenie - 1 gru. 1844 - Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsChrzest - 1 gru. 1844 - Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsZgon - 22 sier. 1845 - Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsPogrzeb - 22 sier. 1845 - Jadów - cmentarz parafialny, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
   = Łącze do Google Earth 
  Legenda szpilek adres cmentarz miejscowość szpital kościół szkoła miejsce zamieszkania USC powiat województwo obóz konc. region obszar państwo kontynent Nie ustawione
Kontakt

  email image Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze dotyczące informacji na tej stronie, prosimy o kontakt.

Informacje administratora

Mam nadzieję, że spodoba się Państwu nowa szata graficzna strony Kielakowie.pl Proszę nie prosić o szczegółowe badania na temat Twojej rodziny.