Polski USA Deutsch Ruskij

Znajdź osobę

Główne gałęzie

Marianna Gąsiorowska (z domu Chojeńska)

Marianna Gąsiorowska (z domu Chojeńska)

kobieta data nieznana - data nieznana

Info o osobie    |    Źródła    |    Mapa wydarzeń    |    Wszystko    |    PDF

 • Imię i nazwisko Marianna Gąsiorowska 
  Nazwisko panieńskie Chojeńska 
  Urodzenie data nieznana 
  Płeć kobieta 
  Wydarzenie 31 mar. 1780  [1
  Sprawa sądowa dług Franciszek Gąsiorowski Marianna Chojeńska 
  Franciszek Gąsiorowski
  Franciszek Gąsiorowski
  Dokonane w Nowym Mieście, w ziemi zakroczymskiej, dnia 31 lipca roku Pańskiego 1780.

  Dług Korzybie Czerwonka.
  Wobec urzędu i akt niniejszych grodzkich w Nowym Mieście, w ziemi zakroczymskiej, osobiście się stawiając szlachetnie urodzony Franciszek Gąsiorowski, syn zmarłego szlachetnie urodzonego Krzysztofa, zrodzony ze zmarłej szlachetnej Marianny Przeciszewskiej, zdrowy [skrót od formuły: zdrowy na umyśle i na ciele] oświadczył, że on szlachetnie urodzonej Mariannie Chojeńskiej, córce zmarłego Józefa, zrodzonej w związku małżeńskim ze zmarłej szlachetnej Doroty Krzeskow [odczyt niepewny, ale jeśli trafny, to zapewne polska wymowa brzmiała: Krześków], a małżonce swojej prawowitej, jest winien i należny wskutek prawdziwego, należnego i niewątpliwie stwierdzonego długu, na dobrach swoich wszystkim, razem i z osobna, to jest na dobrach Korzybie Czerwonka sumę 600 tynfów, licząc każdy tynf po 36 groszy polskich, którą na tychże dobrach zabezpiecza i zapisuje, i zobowiązuje się i przyrzeka sumę tę, otrzymaną z rąk prześwietnego wielce czcigodnego Tomasza Targońskiego [odczyt nazwiska niepewny], prepozyta w Królewie, wujka wyżej wspomnianej małżonki swojej, w charakterze posagu, dać, uiścić i wobec akt własnego powiatu złożyć, na dzień nazajutrz po święcie Narodzin świętego Jana Chrzciciela, które w nadchodzącym roku przypadnie. Zaś pierwotny zapis, dokonany i złożony przez niego wobec akt grodzkich ciechanowskich dnia 8 lipca roku 1776 na rzecz szlachetnie urodzonej Marianny Zambrzyckiej, usuwa, kasuje i unieważnia; a to pod wadium o takiej samej sumie, zapisanej w sądzie, to jest urzędzie własnego powiatu, wszystko zaś, o czym wyżej była mowa, niniejszym oświadczeniem potwierdza.
  Franciszek Gąsiorowski r. t. [ręką trzymaną]

  Tłum. Pan Robert Sochań
  Franciszek Gąsiorowski
  Franciszek Gąsiorowski
  sprawa sądowa - cz. 2
  Zgon data nieznana 
  Nagrobki Prześlij zdjęcie nagrobka Prześlij zdjęcie nagrobka 
  ID osoby I70988  Drzewo Rodziny Kielaków
  Ostatnia modyfikacja 16 list. 2017 

  Ojciec Józef Chojeński ,   ur. data nieznana,   zm. przed 1780 
  Matka Dorota Chojeńska (z domu Krzeska) ,   ur. data nieznana,   zm. przed 1780 
  Ślub data nieznana 
  ID rodziny F24129  Arkusz rodzinny  |  Wykres rodzinny

  Mąż/partner Przodkowie Franciszek Ksawery Gąsiorowski Ślub: 2x2x  ,   ur. 4 gru. 1744, Korzybie Czerwonki, płoński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.,   zm. 2 kwie. 1795, Korzybie Czerwonki, płoński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.  (wiek 50 lat) 
  Ślub 1775  Królewo - kościół par. pw. Św. Zygmunta, płoński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  Ostatnia modyfikacja 16 list. 2017 
  ID rodziny F24128  Arkusz rodzinny  |  Wykres rodzinny

 • Mapa wydarzeń Pokaż mapę wydarzeń
  Łącze do Google MapsŚlub - 1775 - Królewo - kościół par. pw. Św. Zygmunta, płoński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
   = Łącze do Google Earth 
  Legenda szpilek adres cmentarz miejscowość szpital kościół szkoła miejsce zamieszkania USC powiat województwo obóz konc. region obszar państwo kontynent Nie ustawione

 • Źródła 
  1. [S448] księgi Nowomiejskie Ziemskie Wieczyste, Archiwum Główne Akt Dawnych w Warszawie .