Polski USA Deutsch Ruskij

Znajdź osobę

Główne gałęzie

Marianna Kielak

Marianna Kielak

kobieta 1833 - 1833  (0 lat)

Info o osobie    |    PDF

 • Imię i nazwisko Marianna Kielak 
  Urodzenie 16 maj 1833  Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  Chrzest 17 maj 1833  Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  • (pisownia oryginalna)
   Działo się w Mieście Jadowie dnia siedemnastego Maja Tysiąc Ośmset Trzydziestego Trzeciego Roku o godzinie szóstej po południu. Stawił się Jan Kielak, Oyciec, ze służby utrzymujący się, lat trzydzieści pięć liczący tu w Jadowie zamieszkały w obecności Józefa Wierzbickiego lat trzydzieści dziewięć i Michała Dul lat czterdzieści trzy liczących, z wyrobku utrzymujących się obydwóch tu w Jadowie zamieszkałych i okazał nam dziecię płci żeńskiej urodzone w Jadowie na dniu wczorajszym o godzinie ósmej rano z jego Małżonki Józefy z Mikulskich lat trzydzieści ośm liczącej. Dziecięciu temu na Chrzcie Świętym odbytym w dniu dzisiejszym nadane zostało imię Maryanna a rodzicami jego chrzestnymi byli wspomniany Józef Wierzbicki i Teresa Pękalina.
   Akt ten Stawającym przeczytany, a gdy ci pisać nie umieją, przez nas podpisany został

   Xiądz Adam Dobrowolski Proboszcz Jadowski
  Kielak Marianna
  Kielak Marianna
  Akt chrztu
  Płeć kobieta 
  Zgon 2 czer. 1833  Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  • (Tekst oryginalny)
   Działo się to w Mieście Jadowie dnia drugiego Czerwca Tysiąc ośmset trzydziestego trzeciego roku o godzinie czwartej po południu. Stawili się Jan Kielak Oyciec zmarłey lat trzydzieści trzy ze służby utrzymujący się i Michał Dul wyrobnik lat czterdzieści trzy obydway tu w Jadowie zamieszkali i oświadczyli, że dnia dzisiejszego o godzinie czwartej po południu umarła w Jadowie Maryanna córka oświadczaiącego Jana i Józefy z Mikułów małżonków lat trzydzieści ośm maiącej. Po przekonaniu się naocznie o zejściu Maryanny, akt ten Stawającym przeczytany a gdy ci pisać nie umieją przez nas podpisany został.
   Xsiądz Adam Dobrowolski Proboszcz Jadowski
  Kielak Marianna
  Kielak Marianna
  Akt zgonu
  wiek 0 lat 
  Pogrzeb 2 czer. 1833  Jadów - cmentarz parafialny, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  Nagrobki Prześlij zdjęcie nagrobka Prześlij zdjęcie nagrobka 
  ID osoby I6405  Drzewo Rodziny Kielaków | Potomkowie Józefa Kielaka
  Ostatnia modyfikacja 30 list. 2010 

  Ojciec Przodkowie Jan Kielak Ślub: 2x2x  ,   ur. 1800, Wólka Sulejowska, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.,   zm. 2 list. 1851, Borzymy, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.  (wiek 51 lat) 
  Matka Przodkowie Józefa Kielak (z domu Mikulska) ,   ur. 20 mar. 1798,   zm. 27 wrz. 1841, Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją.  (wiek 43 lat) 
  Zapowiedzi 16 i 23 sty. 1825  Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  Ślub 05 luty 1825  Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Znajdź osoby związane z tą lokalizacją. 
  • (Pisownia oryginalna)
   Roku tysiąc ośmset dwudziestego piątego, dnia piątego miesiąca Lutego. Przed nami Proboszczem Urzędnikiem Stanu Cywilnego Gminy Jadowskiej, Powiatu Stanisławowskiego w Województwie Warszawskim stawił się Jan Kielak, młodzian liczący według złożonej przed nami metryki wyjętej z Xiąg Kościoła Sulejowskiego lat dwadzieścia cztery, w służbie w Jadowie zostający, w asystencji swej matki, Urszuli Kielakowej, wyrobnicy na Kątach Sulejowskich osiadłej, Oyciec zaś jego Józef Kielak już nie żyje, jak świadczy Sygnatura wyjęta z Kościoła Sulejowskiego, tudzież Panna Józefa Mikulska, mająca według złożonej przed nami metryki wyjętej z Xiąg Kościoła Jadowskiego lat dwadzieścia siedm, przy rodzicach swych, Ignacym i Maryannie Mikulskich Gospodarzy w Jadowie zamieszkałych zostająca, w przytomności tychże. Strony stawające żądają, ażebyśmy do ułożonego między niemi obchodu małżeństwa przystąpili, którego zapowiedzi uczynione były przede drzwiami naszego Domu Gminnego, to jest pierwsza dnia szesnastego a druga dwudziestego trzeciego miesiąca Stycznia bieżącego Roku o godzinie jedynastej przed południem w Niedzielę. Gdy o żadnym tamowaniu małżeństwa uwiadomieni nie zostaliśmy, a rodzice niniejszym na obchód małżeństwa zezwalają; przychylając się zatem do żądania stron po przeczytaniu wyżej wymienionych papierów i działu 6 Kodexu Cywilnego o małżeństwie, zapytaliśmy się przyszłego małżonka i przyszłej małżonki, czy chcą pobrać się ze sobą? Na co gdy każde z nich oddzielnie odpowiedziało, iż taka ich jest wola; ogłaszamy w imieniu prawa, iż Jan Kielak Młodzian z Panną Józefą Mikulską są połączeni z sobą węzłem małżeństwa. Czego spisaliśmy akt w przytomności Tadeusza Dzięcioła liczącego lat pięćdziesiąt służącego, Franciszka Sabali liczącego lat dwadzieścia służącego, Macieja Traczyka liczącego lat trzydzieści cztery, Szczepana Krola liczącego lat trzydzieści cztery, gospodarzy w mieście Jadowie zamieszkałych. Akt niniejszy stawającym przeczytany i przez nas podpisany został, jako że osoby w akcie wyrażone pisać nie umieją.
   Xiądz Adam Dobrowolski Proboszcz i Urzędnik Stanu Cywilnego
  Kielakowie Józefa i Jan
  Kielakowie Józefa i Jan
  Akt małżeństwa
  ID rodziny F1890  Arkusz rodzinny  |  Wykres rodzinny

 • Mapa wydarzeń Pokaż mapę wydarzeń
  Łącze do Google MapsUrodzenie - 16 maj 1833 - Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsChrzest - 17 maj 1833 - Jadów - kościół Św. Jakuba Apostoła, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsZgon - 2 czer. 1833 - Jadów, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
  Łącze do Google MapsPogrzeb - 2 czer. 1833 - Jadów - cmentarz parafialny, wołomiński, mazowieckie, Polska Łącze do Google Earth
   = Łącze do Google Earth 
  Legenda szpilek adres cmentarz miejscowość szpital kościół szkoła miejsce zamieszkania USC powiat województwo obóz konc. region obszar państwo kontynent Nie ustawione